Náplň balíčku do domácnosti 0-6 měsíců

Masáž miminka

Hmat je první smysl, kterým komunikujeme s nejbližším okolím. Děti pomocí hmatu nalézají prsní bradavky. Hmatem dochází k vytvoření pout mezi rodiči a dětmi.

Pro zdravý vývoj dítěte je velmi důležitý dotek „skin to skin“ / kůže na kůži /, což babymasáž umožňuje. Tento dotek posiluje imunitu dítěte a dle nejnovějších studií zvyšuje i IQ dítěte.

Baby masáže jsou prostředníkem vzájemného poznávání a porozumění. Pomocí masáží dochází mezi dětmi a rodiči k vytvoření hlubokého citového prožitku.
Lze tedy říci, že baby masáže jsou přínosem nejen pro děti, ale i pro rodiče.

Účinky masáže:

  • prohloubení vazby rodič – dítě
  • navázání neverbální komunikace
  • zklidnění – děti se učí relaxovat, soustředit se, lépe usínají
  • zvýšení imunity dítěte
  • zmírnění porodního traumatu ,zejména po císařském řezu a těžkém porodu
  • při častých a opakovaných bronchitidách pomáhají speciální masážní tahy v oblasti hrudníku a zad k dechové rehabilitaci

Masáže miminek

Baby masáže jsou vhodné od narození dítěte.

Podstatou masáže je dotek. Kvalita doteku, hloubka tlaku a celková jemnost techniky jsou velmi důležité. Energie dětí je snadno přístupná a není zapotřebí velkého tlaku, aby byla masáž účinná. Masáž je tedy sestavou velmi jemného a citlivého masírování dětského těla. Z pouhého doteku, pohledu dokážete snadno přečíst, co se ve vašich dětech děje. Naučíte se lépe relaxovat, soustředit, spolupracovat.

Při masáži se používá nahřátý extra panenský kokosový olej, který vniká hluboko do těla a pomáhá pocitu uvolnění vhodný pro citlivou dětskou pokožku. Složení působí proti virům, mikrobům, houbám, kvasinkám, plísním. Dobře se roztírá i vstřebává, velmi příjemně voní a má blahodárný vliv na kůži a vlasy. Lze jej použít i vnitřně.

Plavání ve vaně

„Plavání“ je jednou z mála činností, kterou můžete se svým miminkem absolvovat již v prvních měsících jeho života. Miminko vracíme do vodního prostředí, na které je zvyklé z prenatálního vývoje – vždyť deset lunárních měsíců se vyvíjelo v plodové vodě, a ta pro něj znamená pohodu a jistotu.

Po narození je pro miminko tento svět neznámý, plný hluku, ostrého osvětlení a odloučení z bezprostřední blízkosti maminky. A my se mu snažíme tento přechod ulehčit a zpříjemnit tím, že mu nabídneme vanu plnou teplé vody, intimní osvětlení, maminčiny nebo tatínkovy bezpečné ruce a výsledkem je spokojené miminko.

Vana je napuštěná klasickou vodou z vodovodního řádu bez další chemické úpravy. Teplota vody: 36°-31°C

Co mít připraveno a jak probíhá lekce

Plavání miminek

Poradna psychomotorického vývoje

Nejdůležitější je vědět, co všechno by mělo dítě do jednoho roku zvládnout z hlediska jednotlivých dovedností, jejich posloupnosti a techniky provedení. Každé dítě je jiné, a proto bude zvládat dané dovednosti v jiném týdnu/měsíci svého života. Je ale důležité, aby vývojové etapy zvládlo dobře a hlavně aby je nepřeskočilo.

Chcete znát jednotlivé etapy vývoje Vašeho miminka? V poradně se podíváme na to, kde se Vaše děťátko aktuálně nachází a jak dovednosti zvládá. Naučíme se, co jej čeká dál a jak ho můžete stimulovat formou hry, aby dovednosti zvládalo dobře.

Popřípadě si ukážeme řešení různých odchylek, které se dají velmi jednoduše řešit, pokud jsou zachyceny včas.

  • Co, kdy a jak má děťátko umět
  • Jak ho správně stimulovat
  • Kdy jít k fyzioterapeutovi

Poradna je vhodná pro děti do věku 12 měsíců

Doporučujeme

Plavání miminek 0-6 měsíců

Plavání dětí 4-12 měsíců

Masáže miminek a dětí

Péče o miminko

Zaujal vás balíček do domácnosti?

Přihlaste se ještě dnes…